8.11.2018

Osobní zodpovědnost

Už nějakou dobu pozoruju jak sebe, tak své okolí a všímám si jak kdo přistupuje k tématu osobní zodpovědnosti. Pro někoho zdánlivě nezajímavý pojem, pro mě osobně ukazatel charakteru lidí.  Téma osobní zodpovědnosti je v mých očích protknuto prakticky každou činností, kterou během dne děláme. Nejsilněji ale téma vybublává, když se řeší nepříjemná témata, nebo témata, která jsou dlouhodobá a důležitá. Ekologie, kvalita života, zdraví, děti. Zodpovědnost v rámci výchovy děti. Téma, které rezonuje v mé hlavě prakticky každý den. U sebe jsem vnímal rozhodnutí „pojďme založit rodinu“ jako jeden z nejklíčovějších rozhodnutí v životě. Bylo to hlavně pro to, […]
18.2.2018

Když zjistíte, že čas nejsou peníze

Vnímání hodnoty času se postupem života mění. Aspoň u mě to tak bylo a je. V době studia na vysoké škole jsem si na sebe začal sám vydělávat. Najednou jsem zjistil, že mi někdo cizí určil cenu mého času. V podstatě podepsáním pracovní smlouvy jsem dostal určeno, kolik stojí hodina mého života přepočítaná na koruny.
27.1.2017

Nezapomínáme se dívat zpět?

Nedávno jsem v práci zažil rozhovor, který mě inspiroval k tomuto článku. Byla to debata s mým nadřízeným ohledně zhodnocení projektů a úkolů, které jsem zastřešoval za poslední měsíce. Při neustálém naléhání na vyhodnocení mého počínání jsem uslyšel z úst mého šéfa hlášku (parafrázuji) „já se nedívám do minulosti, zajímá mě jen budoucnost“. Chápu to, minulost už nezměníme, proč se jí tedy zaobírat. Nebo je to jinak?
18.12.2016

Ven sakces bykams d norm

Být úspěšný je něco, co chtějí všichni. Nikdo nechce být looser. Nepřeháníme to už ale do extrému v tom, že úspěch bereme jako samozřejmost? Za chyby se trestáme namísto toho, abychom se z nich učili. Vnitřně se trápíme a bojíme se neúspěchu, což živí naše „vnitřní já“ a podporuje prokrastinaci. Jak bychom vlastně měli pracovat s úspěchem a chybami, které děláme?