Peníze, projekty, lidi

Každý se v průběhu času nějak vyvíjíme. Měníme preference a priority s ohledem na svou životní situaci a na možnosti, které máme. A já sám jsem nedávno na sobě zpozoroval další vývojovou etapu – změnu primárního pracovního motivátoru.

Peníze

Koho by nemotivovaly peníze… V době, kdy začínáte s kariérou, šplháte po hierarchickém žebříku a prahnete po zvyšování svého životního komfortu, peníze jsou ten správný nástroj pro dosažení cílů.

Postupem času jsem ale zjistil, že peníze nejsou všechno. Ano, ve výsledku primárně kvůli nim do práce chodíme, ale jen kvůli nim to nedává moc smysl. A právě ten smysl jsem začal hledat v tom, co reálně dělám. Na jakých tématech, na jakých projektech, pro koho.

Projekty

Změnou focusu z peněz na projekty jsem začal raději chodit do práce. Přestal jsem hledět na to, do kdy v práci sedím a víc jsem se soustředil na to, zda mám hotovo. Jestli moje výstupy dávají smysl a lidi je budou používat. Zamiloval jsem se do své práce. Postupem času jsem dostával na hlavu větší a větší projekty.

Jenže po nějaké době to celé zevšednělo. Protože když děláte Xtý projekt, zjistíte že je to vlastně taková menší či větší továrna na něco. A továrna má své regule a opakující se činnosti a i když jsou ty projekty sexy, jsou to „jen projekty“.

A pak se během 3 měsíců událo několik různých (zdánlivě nesouvisejících) setkání a událostí, které mi po nějaké době utvořily mozaiku a změnily můj postoj.

Lidi

Je super dělat na tom, co vás baví za adekvátní finanční odměnu. Ještě lepší je ale dělat s lidmi, kteří vás berou jako partnery, umí poradit, ale i vyslechnout, umí dát kritickou zpětnou vazbu stejně tak jako ve správný moment říct něco, co vám vnese slzu do oka.

V hlavě se mi v posledních měsících tvoří čím dál jasnější představa o tom, jak a s kým chci dál trávit svůj čas. Jestli jsem se sám osobně v něčem změnil za poslední půlrok, tak v postoji vůči některým lidem, ve stylu jednání a v otevřenosti v kontextu některých témat.

Vlastně teď sám přemýšlím, co by mohlo být tím dalším vývojovým stupněm. A nebo jestli to celé u lidí skončí – mělo by, nebo…?

Zrovna teď je pro mě hodně témat ještě dost živých a nerad bych je jakkoliv ohrozil tím, že je tady nasharuju. Ale možná v budoucnu až tady budu sdílet úspěchy na dalších (nejen) profesních úspěších, třeba vám to mezi řádky docvakne, že ten prapočátek to mělo tady.

Líbilo se? Sdílejte článek dále.
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *